Ribaana Horm

8 põhjust, miks palgata endale kinnisvaramaakler

Kas kinnisvaramaakler on lihtsalt luksusteenus või on kinnisvaramaakleri palkamisel olulisi põhjuseid? miks iga inimene võiks kaaluda kinnisvara müüki läbi maakleri?

Kui leiad end hetkel seda artiklit lugemas, siis oled ilmselt sinagi leidnud end vähemalt korra elus mõtlemas, miks kasutada kinnisvaramaakleri teenust?

Toon sinuni 8 põhjust, kuidas kinnisvaramaaklerina sinu aega, raha ja närve kokku hoian ja kuidas kinnisvaramaaklerina sinu kinnisvara müümist lihtsustan.

kinnisvaramaakler

 

  1. Kinnisvarale õige müügihinna määramine

Kinnisvara müümine algab õige hinna määramisest. Lisaks kinnisvaramaaklerile olen kutseline kinnisvara hindaja, oman põhjalikku ülevaadet kinnisvaraturu erinevate piirkondade hinna dünaamikast ja tehtud kinnisvaratehingute hindadest. Mul on hindajana oskus teha põhjalik hinnaanalüüs, milliseks võiks kujuneda kinnisvara turuväärtus eksperthinnangus. Lisaks turuväärtuse leidmisele hindan konkurentsi ja suhtlen teiste kinnisvaramaakleritega meie büroost, kes on antud piirkonnas hiljuti sarnast kinnisvara müünud, et aidata kujundada müügihind sinu kinnisvarale lähtudes just praegusest turuolukorrast, pakkumisest ja nõudlusest.

  1. Kinnisvara müümine

Siinkohal ma ei räägi kinnisvara näitamisest ja sellest, kuidas potentsiaalsele ostjale kirjeldada, kus asub elutuba, magamistuba, wc või köök ja et põrandal on laminaatparkett ning korteril on mobiilne asukoht. Ma räägin kinnisvara müümisest, professionaalsest müügioskusest. Oskus leida ühine keel erinevate inimtüüpidega, oskus näha mitte probleeme vaid võimalusi, oskus teha kliendile selgeks, miks just see kinnisvara võiks olla tema jaoks kõige sobivam, oskus valida, millest rääkida ja millest mitte olenevalt kliendist. Lisaks sellele kõikide osapoolte sügavat mõistmist ja positiivse õhkkonna hoidmist. Kui ostja ja müüja kohtuvad, siis on neil vastupidised huvid, müüja tahab saada maksimaalset, ostja aga minimaalset hinda. Kinnisvaramaaklerina aitan pidada läbirääkimisi professionaalse kolmanda osapoolena. 

kinnisvaaramaakler

  1. Stressivaba kogemus

Kinnisvara müümine võib olla keeruline, aeganõudev ja pikk protsess ning kaasa tuua omajagu peavalu ja stressi. Telefonikõned, emailid, sõnumid, kirjad igal ajal (ka perega nädalavahetust veetes, tööajal, õhtusööki nautides, kohtingul olles, lastega mängides jne), kinnisvara näitamine kliendile sobival ajal, tehnilised küsimused, koordineerimine pankade ja notaribürooga, eksperthinnangu tellimine, professionaalsete fotode tegemine, kuulutuste koostamine, kinnisvaraportaalide tasud jne. Minu eesmärk kinnisvaramaaklerina on kogu see murekoorem enda õlule võtta, et sina saaksid tegeleda samal ajal sellega, mis sind õnnelikuks teeb – näiteks tegeledes hobidega, enda tööga, perega kvaliteetaega veetes, sõpradega lõbutsedes või niisama puhates. Kinnisvaramaaklerina toetan sind kogu müügi vältel ning ka peale seda kui kinnisvara tehing on tehtud.

  1. Nõustamine ja juriidiline abi

Kinnisvaramaaklerina hoian end pidevalt kursis minu valdkonda puuduvate seadusemuudatustega. Käies iganädalaselt notarist, aidates sõlmida kinnisvara ostu-müügi tehinguid olen lugenud läbi kümneid ja kümneid lepinguid ning oskan suunata klienti tehingu sõlmimisel õigetele punktidele tähelepanu pööramast. Valmistan ette notarimemo ja koostan üleandmis-vastuvõtmis akti ning olen abiks selle sõlmimisel. Ma ei ole jurist, kuid oman tutvusi erinevate notaritega koostööd tegevate juristidega, kes on abiks mulle ja mu klientidele keerulisemate küsimuste lahendamisel. 

  1. Kinnisvaramaakler või turundusspetsialist

Isiklikult oman kõrgharidust ärijuhtimise ja turunduse valdkonnas, mille õpe andis mulle tugeva vundamendi ja teadmised turundusmaailmas orienteerumiseks. Kinnisvaramaaklerina koostan enda kliendile alati detailse turundusplaani, kuidas kõige efektiivsemalt ostu-müügitehinguni jõuda. Ise enda kinnisvara müüv inimene kasutab tavaliselt 1-2 turunduskanalit, kinnisvaramaaklerina on minul abiks kogu Arco Vara turundustiim ja lisaks kv.ee, city24.ee, soov.ee, kinnisvara24.ee, kuldne börs ning arcovara.ee kinnisvaraportaalile kasutan reklaamimiseks lisaks ka sotsiaalmeedia platvorme, väliplakateid ja suhtlen igapäevaselt aktiivselt ostuhuvilistega.

kinnisvaramaakler

 

  1. Dokumentatsiooni kontrollimine

Kinnisvaramaaklerina kontrollin alati kõigi enda müüdavate objektide dokumentide korrasolekut ja registrite vastavust tegeliku olukorraga. Aitan kliendil kontrollida, kas ehitisregistri ja kinnistusraamatu andmed on korras ning vajadusel aitan leida inimese, kes aitab registrite andmed korrastada. Arco Varas on meil enda kinnisvara seadustajad, kes aitavad vastuolud seadusega kooskõlla viia, sh aitavad nad näiteks järgnevate probleemidega: planeeringute muudatused, ebaseaduslikult paigaldatud õhksoojuspumbad, puudulikud andmed EHR-is, juurdepääsu servituutide seadmine, ehitus-, kasutusteatise ja andmete esitamise teatise esitamine läbi EHR-i, kasutusloa puudumine, muudatusprojektide puudumine. Peamised põhjused, mis on vaja kinnisvara seadustada on järgmised: krediidiasutustele on oluline likviidne vara; trahvid kohaliku omavalitsuse poolt; müügiperioodi pikenemine; ebaõnnestunud tehing; kindlustusfirmade poolt kahjude mittehüvitamine.

     7. Professionaalsed kinnisvara pildid

Kinnisvaramaaklerina on minu koostööpartneriteks linna parimad fotograafid. Olen nõus, et tänapäeva nutitelefoniga võib igaüks juba teha väga hea kvaliteediga fotod ja tekib küsimus, milleks üldse maksta fotograafile. Müüvat kinnisvarapilti ei iseloomusta paraku ainult aga hea kvaliteet, vaid kaameral õige nurga valimine, oskus tuua pildiga välja ruumi reaalsed mõõtmed ning olulisel kohal on professionaalsed töötlus oskused, et Eesti pimedas kliimas saada valgusküllased pildid. Kinnisvaramaaklerina töötan ma koos mitmete professionaalsete kinnisvara fotograafidega, kellega koostöös teeme sinu kinnisvarast kõrgkvaliteetsed ja pilkupüüdvad fotod. Lisaks selle lasen ma koostada objektist korralikud 2D plaanid ja vajadusel ka kinnisvara videotuuri ning droonifotod.

  1. Koostööd pankadega

Sa võid teha ise kinnisvarast pildid ja panna portaali kuulutuse üles, aga sa ei saa aidata ostjat pankadega. Arco Varal on koostöö lepingud kõikide Eestis tegutsevate tuntumate pankadega, mis annab kinnisvaramaaklerina mulle võimaluse ostjat laenu taotlemisel aidata. Kõikidele Arco Vara klientidele pakuvad meie koostööpartnerid erinevaid pankade soodustusi. Lisaks sellele on meil kokkulepped mitmete pankadega, et nad vastavad just meie klientidele eelisjärjekorras. Mis tähendab, et koostöös kinnisvaramaakleriga saame me ostjale pangast kiiremini kätte laenupakkumise, lepingu tingimused ja lepingutasu soodustused isegi kuni 100% ulatuses. Arco Varal on enda kontaktisikud mitmetes pankades, mis tähendab, et probleemide esinemisel on meil otsekontakt ja väljakujunenud head koostöö suhted aitavad kiiresti jõuda lahendusteni.

Kui sa leidsid, et see artikkel oli sulle kasulik, siis jaga seda julgelt oma sõbraga. Tean, et usalduse teenitakse tulemuste saavutamise kaudu, seega kui oled oma kinnisvara müümas või kaalud enda kinnisvara müümist, siis võta minuga ühendust ja kohtun sinuga hea meelega! 🙂