Ribaana Horm

Mis vahe on eksperthinnangul ja ekspertarvamusel?

Kinnisvara hindamise valdkond on täis tuhandeid erialaseid sõnu, mis võivad kinnisvara võõrale inimesele palju segadust tekitada. Selgitan lühidalt, mis vahe on eksperthinnangul ja ekspertarvamusel.

eksperthinnang

Eksperthinnang

Vastavalt hindamise standardile defineeritakse eksperthinnang järgmiselt: hindamisaruande põhivorm, mille nõuded on Eesti standardites kõige täpsemalt reguleeritud.

Eksperthinnang (rahvakeeles: hindamisakt) on mahukas detailne aruanne, mis sisaldab kogu asjasse puutuvat uuritud materjali ja analüüse, mille abil jõuti hindamistulemuseni ja mille lõpptulemusel selgub hinnatava vara turuväärtus. Eksperthinnang on dokument, mis on vajalik rahalisi otsuseid nõudvates situatsioonides, sh pankadele kinnisvaralaenude väljastamisel, esitamiseks kohtutele ja finantsaruandluseks. 

Ekspertarvamus

Vastavalt hindamise standardile defineeritakse ekspertarvamus järgmiselt: hindamisaruande vabam vorm, mille nõuded on eksperthinnanguga võrreldes vähem reguleeritud. Ekspertarvamus on vähem mahukas dokument kui eksperthinnang. Nimetatud dokument ei sobi pankadele, kohtutele ega finantsaruandluseks. Ekspertarvamus tellitakse üldjuhul iseenda jaoks, et saada teada oma kinnisvara väärtus. Seetõttu on ka ekspertarvamuse koostamise tasu üldjuhul väiksem eksperthinnangu tasust.

Ekspertarvamus on mõistlik tellida juhul kui soovid teada näiteks hinda, millega kinnisvara müüki panna.

eksperthinnang

Nii eksperthinnangu kui ka ekspertarvamust on võimalik koostada nii korterile, majale, krundile, äripinnale, ehitusjärgus kinnisvarale või mõnele muule kinnistusregistrisse kantud objektile. Arco Vara eksperthinnangud on aktsepteeritud kõigi Eestis tegutsevate krediidiasutuste poolt. 

Kui vajad kinnisvarale eksperthinnangut, siis saada kinnisvara hindamise päring alloleval lingil või e-posti aadressile ribaana.horm@arcovara.ee või võta ühendust telefoni teel 58150946.